• Datum objave: ponedeljek, 20. februar 2017
  • Koridorjeva napoved zmagovalcev oskarjev 2017

    V nedeljo, 26. februarja 2017, bo potekala 89. podelitev oskarjev, ki jo bo vodil komik Jimmy Kimmel. Na rezultate bo treba torej še malo počakati, del filmskega uredništva Koridorja pa se je odločil, da bo poskusil tudi letos pravilno napovedati čim več zmagovalcev (najdete jih v odebeljenem tisku). Pa poglejmo …

     

    Najboljši film:

    Arrival (Prihod)
    Fences
    Hacksaw Ridge (Greben rešenih)
    Hell or High Water (Za vsako ceno)
    Hidden Figures (Skriti faktorji)
    La La Land (Dežela La La)
    Lion (Lev)
    Manchester by the Sea
    Moonlight

     

    Režija:

    Denis Villeneuve (Arrival / Prihod)
    Mel Gibson (Hacksaw Ridge / Greben rešenih)
    Damien Chazelle (La La Land / Dežela La La)
    Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
    Barry Jenkins (Moonlight)

     

    Glavna ženska vloga:

    Isabelle Huppert (Elle / Ona)
    Ruth Negga (Loving)
    Natalie Portman (Jackie)
    Emma Stone (La La Land / Dežela La La)
    Meryl Streep (Florence Foster Jenkins / Slavno neslavna Florence)

     

    Glavna moška vloga:

    Casey Affleck (Manchester by the Sea)
    Andrew Garfield (Hacksaw Ridge / Greben rešenih)
    Ryan Gosling (La La Land / Dežela La La)
    Viggo Mortensen (Captain Fantastic / Kapitan Fantastični)
    Denzel Washington (Fences)

     

    Najboljša igralka v stranski vlogi:

    Viola Davis (Fences)
    Naomie Harris (Moonlight)
    Nicole Kidman (Lion / Lev)
    Octavia Spencer (Hidden Figures / Skriti faktorji)
    Michelle Williams (Manchester by the Sea)

     

    Najboljši igralec v stranski vlogi:

    Mahershala Ali (Moonlight)
    Jeff Bridges (Hell or High Water / Za vsako ceno)
    Lucas Hedges (Manchester by the Sea)
    Dev Patel (Lion / Lev)
    Michael Shannon (Nocturnal Animals / Nočne ptice)

     

    Najboljši tujejezični film:

    Land of Mine (Danska; Martin Zandvliet)
    A Man Called Ove (Švedska; Hannes Holm)
    The Salesman / Trgovski potnik (Iran; Asghar Farhadi)
    Tanna (Avstralija; Bentley Dean in Martin Butler)
    Toni Erdmann (Nemčija; Maren Ade)

     

    Najboljši izvirni scenarij:

    Taylor Sheridan (Hell or High Water / Za vsako ceno)
    Damien Chazelle (La La Land / Dežela La La)
    Yorgos Lanthimos in Efthimis Filippou (The Lobster / Jastog)
    Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
    Mike Mills (20th Century Women)

     

    Najboljši prirejeni scenarij:

    Eric Heisserer (Arrival / Prihod)
    August Wilson (Fences)
    Allison Schroeder in Theodore Melfi (Hidden Figures / Skriti faktorji)
    Luke Davies (Lion / Lev)
    Barry Jenkins (Moonlight)

     

    Fotografija:

    Arrival / Prihod (Bradford Young)
    La La Land / Dežela La La (Linus Sandgren)
    Lion / Lev (Greg Fraser)
    Moonlight (James Laxton)
    Silence / Molk (Rodrigo Prieto)

     

    Najboljša izvirna glasbena podlaga:

    Jackie (Mica Levi)
    La La Land / Dežela La La (Justin Hurwitz)
    Lion / Lev (Dustin O’Halloran in Hauschka)
    Moonlight (Nicholas Britell)
    Passengers / Potniki (Thomas Newman)

     

    Najboljša izvirna pesem:

    »Audition (The Fools Who Dream) iz La La Land / Dežela La La
    »Can’t Stop the Feeling« iz Trolls / Troli
    »City of Stars« iz La La Land / Dežela La La
    »The Empty Chair« iz Jim: The James Foley
    »How Far I’ll Go« iz Moana / Vaiana: Iskanje bajeslovnega otoka

     

    Animirani celovečerec:

    Kubo and the Two Strings / Kubo in dve struni
    Moana / Vaiana: Iskanje bajeslovnega otoka
    My Life as a Zucchini / Bučko
    The Red Turtle / Rdeča želva
    Zootopia / Zootropolis

     

    Dokumentarni celovečerec:

    Fire at Sea / Odprto morje (Gianfranco Rosi in Donatella Palermo)
    I Am Not Your Negro (Raoul Peck, Rémi Grellety in Hébert Peck)
    Life, Animated (Roger Ross Williams in Julie Goldman)
    O.J.: Made in America (Ezra Edelman in Caroline Waterlow)
    13th (Ava DuVernay, Spencer Averick in Howard Barish)

     

    Scenografija:

    Arrival / Prihod
    Fantastic Beasts and Where to Find Them / Magične živali
    Hail, Caesar! / Ave, Cezar!
    La La Land / Dežela La La
    Passengers / Potniki

     

    Kostumografija:

    Allied / Zaveznika (Joanna Johnston)
    Fantastic Beasts and Where to Find Them / Magične živali (Colleen Atwood)
    Florence Foster Jenkins / Slavno neslavna Florence (Consolata Boyle)
    Jackie (Madeline Fontaine)
    La La Land / Dežela La La (Mary Zophres) 

     

    Posebni vizualni učinki:

    Deepwater Horizon / Katastrofa na Horizontu
    Doctor Strange / Doktor Strange
    The Jungle Book/ Knjiga o džungli
    Kubo and the Two Strings / Kubo in dve struni
    Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: Zgodba vojne zvezd

     

    Maska in oblikovanje pričesk:

    A Man Called Ove (Eva von Bahr in Love Larson)
    Star Trek Beyond / Zvezdne steze: Onkraj (Joel Harlow in Richard Alonzo)
    Suicide Squad / Odred odpisanih (Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini in Christopher Nelson)

     

    Filmska montaža:

    Arrival / Prihod
    Hacksaw Ridge / Greben rešenih
    Hell or High Water / Za vsako ceno
    La La Land / Dežela La La
    Moonlight

     

    Montaža zvoka:

    Arrival / Prihod
    Deepwater Horizon / Katastrofa na Horizontu
    Hacksaw Ridge / Greben rešenih
    La La Land / Dežela La La  
    Sully / Čudež na reki Hudson

     

    Mešanje zvoka:

    Arrival / Prihod
    Hacksaw Ridge / Greben rešenih
    La La Land / Dežela La La
    Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: Zgodba vojne zvezd
    13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi / 13 ur: Tajni vojaki Bengazija

     

    Kratkometražni igrani film:

    Ennemis Intérieurs (Sélim Azzazi)
    La Femme et le TGV (Timo von Gunten in Giacun Caduff)
    Silent Nights (Aske Bang in Kim Magnusson)
    Sing (Kristof Deák in Anna Udvardy)
    Timecode (Juanjo Giménez)

     

    Kratkometražni dokumentarni film:

    Extremis (Dan Krauss)
    4.1 Miles (Daphne Matziaraki)
    Joe’s Violin (Kahane Cooperman in Raphaela Neihausen)
    Watani: My Homeland (Marcel Mettelsiefen in Stephen Ellis)
    The White Helmets (Orlando von Einsiedel in Joanna Natasegara)

     

    Kratkometražni animirani film:

    Blind Vaysha (Theodore Ushev)
    Borrowed Time (Andrew Coats in Lou Hamou-Lhadj)
    Pear Cider and Cigarettes (Robert Valley in Cara Speller)
    Pearl (Patrick Osborne)
    Piper (Alan Barillaro in Marc Sondheimer)

    Sorodni članki: